AKTUALNOŚCI >> AIR SHOW 2017: historia i teraźniejszość skrzydeł
płk Kazimierz Dyński

O tegorocznych pokazach AIR SHOW w Radomiu przeczytacie w sierpniowym numerze "Lotnictwo. Aviation International". Na pytania odpowiadał Dyrektor Biura Organizacyjnego, pułkownik Kazimierz Dyński z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.


Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW 2017 już 26 i 27 sierpnia. Czy lista uczestników, która została opublikowana na stronie organizatora, jest ostateczna?

płk Kazimierz DYŃSKI: W ostatni weekend sierpnia Radom, jak co dwa lata, stanie się polską stolicą lotnictwa. Zapewnienie atrakcyjnych i bezpiecznych pokazów to nadrzędny cel działalności Biura Organizacyjnego AIR SHOW 2017. Nad listą uczestników ciągle pracujemy i nie uznajemy jej za zamkniętą. Czynimy starania, aby program pokazów wzbogacić o dodatkowe statki powietrzne, w tym o samoloty z zagranicznego cywilnego zespołu akrobacyjnego. Każdego dnia imprezy przewidujemy aż 10 godzin pokazów. Lecz to nie tylko atrakcyjny pokaz w powietrzu czyni tegoroczną edycję wyjątkową. To także szeroka oferta dedykowana tym, którzy chcą zobaczyć potencjał i uzbrojenie wszystkich Rodzajów Sił Zbrojnych. Widzowie podniebnych ewolucji będą mieli okazję przyjrzeć się nowoczesnej technice wojskowej i indywidualnemu wyposażeniu żołnierzy, zazwyczaj niedostępnym dla publiczności.

Tegoroczne AIR SHOW odbywa się pod hasłem 85 lat „Challenge 1932”. Czego, w związku z tym, możemy się spodziewać podczas AIR SHOW?
płk Kazimierz DYŃSKI: AIR SHOW to szansa, aby zobaczyć historię i teraźniejszość polskich i światowych skrzydeł.....

Czytaj cały wywiad w sierpniowym numerze specjalnym "Lotnictwo. Aviation international"

 

‹‹ cofnij