AKTUALNOŚCI >> F-16 DEMO TIGER TEAM
F-16 DEMO TIGER TEAM

 F-16 Fighting Falcon Block 52+,nazywany przez pilotów VIPER, to wielozadaniowy myśliwiec czwartej generacji, który broni polskiego nieba od 2006 roku.W Polsce jest ich 48 sztuk, ale tylko jeden specjalnie przygotowany do prezentacji pokazowych.

Tiger Demo Team to niepowtarzalny ryk dopalacza, jedyny w swoim rodzaju kształt samolotu, kadłub w agresywnym, tygrysim malowaniu oraz przede wszystkim pokaz możliwości tej wspaniałej maszyny. Za sterami ponownie zasiądzie mjr Dominik „Zippity” Duda, który uwielbia wyciskać z Falcona maksimum możliwości.

Tiger  Demo Team debiutował we wrześniu 2015 roku na święcie 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w poznańskich Krzesinach. Liderem oraz pilotem demonstracyjnym był wówczas mjr Robert „BLUTO” Gałązka, który był pomysłodawcą zaprezentowania osiągów Jastrzębia szerszemu gronu publiczności i entuzjastom lotnictwa wojskowego w kraju i na świecie. Wykorzystując w pokazie egzemplarz wyposażony w zbiorniki konformalne, polski TYGRYS został drugim na świecie – po greckiej drużynie Zeus – pokazowym F-16 w tej konfiguracji.

W tym sezonie „Tigersi” planują zaprezentować nową wiązankę dynamiczną i rozpoczęli już intensywne przygotowania podczas zamkniętych treningów na terenie 31 BLT.

F-16 DEMO TIGER TEAM
‹‹ cofnij