AKTUALNOŚCI >> Czas podziękowań dla „cichych bohaterów” XVI edycji AIR SHOW 2018

O Nich rzadko się mówi, Oni są w cieniu „sceny”, ale to dzięki Nim mogli błyszczeć „aktorzy widowiska - piloci”.Organizatorami AIR SHOW byli sygnatariusze porozumienia o organizacji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych - Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych, Prezydent Miasta Radomia, Porty Lotnicze Radom, Wodociągi Miejskie w Radomiu.


To w tych instytucjach zebrano zespoły ludzi, które swoją pracą sprawiły, że widownia była zachwycona spektaklem i to Oni są naszymi bohaterami, bo bez Nich, nie możliwe byłoby przeprowadzenie tak niezwykłej imprezy jaką okazały się tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW 2018.
Bardzo serdecznie dziękuję Prezydentowi Miasta Radomia, Portom Lotniczym Radom, Wodociągom Miejskim w Radomiu za wysiłek, trud, serce i zaangażowanie jakie zostało włożone w zorganizowanie AIR SHOW 2018 z okazji 100-lecia Lotnictwa Wojskowego. Pracownicy wszystkich radomskich instytucji swoją pracą sprawili, że tysiące gości czuło się w Radomiu doskonale, a pomoc okazana stronie wojskowej była nieoceniona. Wyrażam głębokie słowa uznania za Państwa wysiłek.
Dowódca 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu płk pil. Jan Skowroń skupił wokół siebie grupę wspaniałych i oddanych ludzi, którzy nie szczędząc swojego czasu wolnego, wyrwanego często swoim rodzinom, wspaniale przygotowali tegoroczne pokazy.
To ludzie, żołnierze i pracownicy wojska, zrzeszeni wokół Zastępcy Dowódcy Bazy płk. Tomasza Płowasia, sprawili, że widzowie na radomskim lotnisku czuli się bezpiecznie, mieli zapewnione komfortowe warunki oglądania, niewątpliwie niewiarygodnie atrakcyjnych pokazów lotniczych i największej wystawy statycznej wszystkich rodzajów sił zbrojnych oraz naszych sojuszników z NATO.
Zespół Kierowania Pokazami z płk. pil. Jerzym Chojnowskim na czele uczynił wszystko aby podniebne akrobacje były przede wszystkim bezpieczne ale również widowiskowe. A wszystko to było możliwe dzięki grupie kontrolerów kierowanych przez płk. Bartosza Orłowskiego. To dzięki Nim i ich podwładnym, mogliśmy zachwycać się wspaniałym, dwudniowym widowiskiem nad radomskim niebem i na radomskiej ziemi.
Bardzo serdecznie dziękuję Dyrektorowi Biura Organizacyjnego AIR SHOW płk. Kazimierzowi Dyńskiemu i całemu zespołowi, wszystkim żołnierzom, za Wasz wysiłek i spokój przy wykonywaniu obowiązków na najwyższym poziomie.
Zasługujecie na najwyższe uznanie i jeszcze raz bardzo, bardzo serdecznie Wam dziękuję!!!
Bez Was, Szanowni Państwo, Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW 2018, nie mogłyby być sukcesem, którym były, dzięki Waszej pracy, oddaniu i poczuciu ogromnego obowiązku.


Z wyrazami szacunku i uznania
RADCA KOORDYNATOR
ds. AIR SHOW
gen. bryg. Krzysztof Żabicki

‹‹ cofnij