AKTUALNOŚCI >> Z wizytą w "Słonecznym Domu"

Z WIZYTĄ W "SŁONECZNYM DOMU" W RADOMIU

 

12 września 2018 roku Dyrektor Biura Organizacyjnego Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2018 płk Kazimierz Dyński oraz płk pil. Adam Cebula i szer. Sebastian Zieliński odwiedzili placówkę opiekuńczo-wychowawczą „Słoneczny Dom” w Radomiu.

Wizyta była kolejnym już spotkaniem z wychowankami i pracownikami placówki prowadzonej przez Panią Dyrektor Ewę Drelewską. Podczas poprzedniej, Dyrektor Biura Organizacyjnego płk Kazimierz Dyński przekazał darmowe bilety wstępu na radomskie pokazy, co wywołało u młodzieży ogromną radość.

Wczorajsze popołudnie było okazją do podziękowań organizatorom za tamten miły gest. W jego trakcie przedstawiciele wojska przybliżyli podopiecznym tajniki „kuchni” procesu przygotowania i przeprowadzenia tak dużej imprezy, jaką była XVI edycja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW.

Czas spędzony w „Słonecznym Domu” był też okazją do rozmów z najmłodszymi,
w trakcie których płk pil. Adam Cebula oraz reprezentująca 42 Bazę Lotnictwa Szkolnego por. pil. Joanna Słomiana opowiedzieli o swojej służbie w wojsku i lotnictwie oraz poznali marzenia dzieci i ich plany na przyszłość. Jesteśmy przekonani, że dzięki takim rozmowom przybliżamy najmłodszym sympatykom wojska tematykę lotniczą i być może w przyszłości zechcą poświęcić się trudnej służbie dla ojczyzny.

Na zakończenie organizatorzy pokazów przygotowali dla młodzieży niespodziankę. Bardzo miłym gestem, ciepło przyjętym przez wychowanków ośrodka, było wręczenie przez Dyrektora Biura okolicznościowych upominków pozyskanych dzięki wsparciu partnerów strategicznych pokazów, takich jak Polska Grupa Zbrojeniowa, Bank Gospodarstwa Krajowego oraz ORLEN.

Na pożegnanie usłyszeliśmy bardzo miłe słowa podziękowania oraz deklarację dalszej, ścisłej współpracy i kolejnych spotkań w najbliższym czasie.

‹‹ cofnij