STREFA WIDZA >> AIR SHOW 2018 A-Z

AIR SHOW 2018 - A-Z

A

Adres

Air Show 2018 odbędzie się 25 i 26 sierpnia 2018 roku na lotnisku 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, ul. Sadków 1.

 

Akredytacje prasowe

Wkrótce podamy niezbędne informacje dotyczące procesu przyznawania akredytacji prasowych i sppoterskich na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW 2018. Informacje zamieszczone będą na naszej stonie internetowej w zakładce DLA PRASY oraz na naszym profilu na FB i Twiterze.

 

Alkohol

W czasie Pokazów dozwolone są sprzedaż, podawanie i spożywanie napojów alkoholowych zawierających nie więcej niż 3,5% alkoholu, jego spożywanie dozwolone jest jednak tylko w wyznaczonych miejscach. Nie wnosimy na teren Pokazów własnego alkoholu.

Autobusy

Między parkingami a lotniskiem będą kursowały specjalne autobusy, nie trzeba więc martwić się o znajomość miasta i o to, jak trafić na teren Pokazów.

 

B

Bilety

Sprzedaż biletów na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW 2018 niebawem się rozpocznie. Sprzedaż biletów na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW 2018 prowadzi portal e-bilet.pl.

Bilety ulgowe

Bilety ulgowe przysługują:

  • uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych (po okazaniu legitymacji szkolnej),
  • studentom (również zagranicznych uczelni) do 26 roku życia (po okazaniu legitymacji studenckiej),
  • emerytom i rencistom (po okazaniu legitymacji emeryta lub rencisty).

Biuro organizacyjne

Biuro Organizacyjne Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2018 znajdować się będzie w budynku Klubu Garnizonowego 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Dyrektorem Biura Organizacyjnego AIR SHOW 2018 jest płk Kazimierz Dyński.

Biuro prasowe

Biuro Prasowe Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2018 znajdować się będzie w budynku Klubu Garnizonowego 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Rzecznikiem Prasowym AIR SHOW 2018 jest kpt. Magdalena Busz, a zastępcą por. Ewa Złotnicka.

 

C

Check-lista wystawy statycznej

Tuż przed Pokazami opublikujemy check-listę statków powietrznych biorących udział w wystawie statycznej tegorocznego AIR SHOW, tak aby zwiedzając nic Państwo nie pominęli.

Śledźcie naszą stronę internetową oraz prfoil na FB i Twiterze na bieżąco.

Czołgi

Tak, to prawda - w tym roku w Pokazach będą uczestniczyły czołgi. Na Wystawie Sprzętu i Uzbrojenia Rodzajów Sił Zbrojnych chcemy pokazach naszej publiczności to, z czego w wojsku jesteśmy dumni.

 

D

Depozyt

Do Państwa dyspozycji oddamy Punkty Depozytowe. Znajdą się one przy każdej z bram wejściowych na lotnisko.

Dojazd

Goście Pokazów, którzy wybiorą się w podróż samochodem powinni przewidzieć możliwość wystąpienia niewielkich utrudnień w ruchu w okolicach Radomia i wyjechać z domu odpowiednio wcześnie.

W całym Radomiu w pobliżu tras wyjazdowych zorganizowane zostaną parkingi, na których należy zostawić pojazd. Stamtąd publiczność AIR SHOW będzie mogła dojechać autobusami do lotniska.

Dzieci

Dzieci do lat 6 mają na AIR SHOW 2018 wstęp bezpłatny. Zabierając je na Nasze Pokazy pamiętajcie aby odpowiednio zabezpieczyć je przed słońcem i hałasem.

Dzieci niepełnosprawne: będzie trzeba okazać przy wejściu dokument potwierdzający orzeczenie o niepełnosprawności dziecka (wiemy, że dzieci nie posiadają w swoich orzeczeniach stopnia). Również opiekun dziecka niepełnosprawnego, tak jak opiekun dorosłej osoby niepełnosprawnej, wejdzie bez biletu.

 

E

E-papierosy

Palenie tytoniu w tym e-papierosów możliwe jest tylko w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach, poza tym jest bardzo niezdrowe.

 

F

Fototrybuna

Na podstawie pozytywnych doświadczeń z Pokazów zorganizowanych w poprzednich latach, Biuro Organizacyjne Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2018 postanowiło wydzielić dla fotografów lotniczych i operatorów kamer oddzielny sektor z platformą widokową, zwany FOTOTRYBUNĄ.

Więcej informacji podamy wkrótce.

 

G

Gastronomia

Na terenie lotnuiska bedą zlokalizowane liczne punkty gastronomiczne.

Zainteresowanych wynajmem powierzchni podczas pokazów prosimy o kontakt na adres e-mail: airshow@fundacjainicjatywmlodziezowych.pl.

Grill

Grillowanie zabronione jest na terenie Pokazów.

 

H

Hałas

Ze względu na wysoki poziom hałasu zalecamy zaopatrzenie się w ochraniacze słuchu, zwłaszcza dla tych najmłodszych fanów lotnictwa.

 

I

Informacja turystyczna

Centrum Informacji Turystycznej miasta Radom: http://cit.radom.pl/

 

K

Kask

Zabronione jest wnoszenie na teren Pokazów kasków. Można je zostawić - patrz hasło DEPOZYT.

Koce

Dopuszczalne jest wniosienie na teren pokazów kocy.

Kontrola bezpieczeństwa

Służby porządkowe zaangażowane w AIR SHOW 2018 będą uprawnione do kontroli bezpieczeństwa zawartości bagaży i wnoszonych na teren Pokazów rzeczy osobistych. Aby ułatwić im pracę sprawdźcie przed wyjkazdem na pokazy torby czy plecaki i upewnijcie się, że nie ma w nich czegoś, co służby mogą po prostu wyrzucić.

Krzesełka składane

Dopuszczalne jest wniosienie na teren pokazów małych krzesełek turystycznych lub "wędkarskich".


L

Lokalizacja

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW 2018 odbywają się na terenie lotniska Radom-Sadków przy ul. Sadków 9.

Leki

Osoby wymagające przyjmowania leków na stałe, mają możliwość zabrania ich ze sobą.

 

M

Mapy

Niebawem w zakładce STREFA WIDZA opublikujemy niezbędne mapki.

 

N

Niepełnosprawni

Wstęp na teren Pokazów mają również osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie.

Napoje

Na teren pokazów bedzie możliwe wniesienie tylko 1 butelki wody w oryginalnie zamkniętej plastikowej butelce o pojemności do 0,5 litra.

 

O

Osoba małoletnia

Osoby małoletnie, do lat 13., nie będące pod opieką osoby pełnoletniej, nie będą wpuszczane na teren AIR SHOW 2018.

 

P

Palenie

Palenie tytoniu możliwe jest tylko w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach, poza tym jest bardzo niezdrowe.

Parasol

Zabronione jest wnoszenie na teren Pokazów parasoli o ostrym zakończeniu. Polecamy zabrać ze sobą płaszcze przeciwdeszczowe, lekkie i zajmują mało miejsca.

Parkingi

Informację o ich lokalizacji podajemy niebawem.

Pomoc medyczna

Ratownicy medyczni, ambulanse oraz punkty pomocy medycznej będą dostępne w trakcie trwania Pokazów – bezpieczeństwo i komfort widzów są dla nas najważniejsze.

Powtórne wejście

Posiadacze ważnych biletów, którzy opuszczą teren Pokazów w dniu ich trwania nie będą mogli powtórnie wejść na teren imprezy w tym samym dniu. Bilet wstępu ograniczony jest do jednorazowego wejścia na teren Pokazów.

Punkt Informacyjny

Informację o lokalizacji podamy wkrótce.

Punkt Dziecka Zagubionego

Informację o lokalizacji podamy wkrótce.

Punkt pomocy medycznej

Na terenie lotniska będą działały: stacjonarny punkt pomocy medycznej oraz lotne patrole ratowników.

 

R

Regulamin

Regulamin Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2018 dostępny jest na stronie internetowej Pokazów oraz zostanie udostępniony przed każdym wejściem na teren imprezy.

Rower

Zabronione jest wprowadzanie na teren Pokazów rowerów oraz innych pojazdów. Poruszanie sie nimi wśród dziesiątek tysięcy ludzi byłoby niebezpieczne.

 

S

Służba kandydacka

Umundurowanym żołnierzom pełniącym służbę kandydacką przysługuje bezpłatny wstęp na pokazy po okazaniu ksiażeczki wojskowej.

Sppoterzy

Podczas AIR SHOW 2018 dla fotografów przewidziana jest tak zwana FOTOTRYBUNA. Szczegóły dotyczące fototrybuny podamy w terminie póżniejszym na naszych stronach.

Straż pożarna

Nad bezpieczeństwem pokazów i publiczności czuwać będą liczne zastępy zawodowych strażaków, zarówno z wojska, jak i z Radomia i portu lotniczego Radom. 

 

W

Wejścia

Jak przy poprzednich edycjach - nic się nie zmieniło.

Woda

Na teren pokazów bedzie możliwe wniesienie tylko 1 butelki wody na osobę w oryginalnie zamkniętej plastikowej butelce o pojemności do 0,5 litra.

 

Wstęp bezpłatny

Wstęp bezpłatny na Pokazy mają:

 dzieci do  lat 6 z rodzicem lub opiekunem prawnym posiadającym swój bilet wstępu;

  • osób niepełnosprawnych ze znacznym stopniem niepełnosprawności (dawna I grupa inwalidzka) po okazaniu legitymacji dokumentującej stopień niepełnosprawności i ich opiekuna;
  • poszkodowanych weteranów misji zagranicznych Wojska Polskiego po okazaniu ważnej legitymacji weterana poszkodowanego;
  • kombatantów wojennych po okazaniu legitymacji kombatanckiej;
  • umundurowanych żołnierzy zawodowych po okazaniu legitymacji żołnierza;
  • umundurowanych żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową po okazaniu książeczki wojskowej.

Wózki dziecięce

Możliwe jest wprowadzenie wózka dziecięcego na teren Pokazów.

 

Z

Zwierzęta

Zabronione jest wprowadzanie na teren Pokazów zwierząt, w trosce o ich dobro.

 

Ż

Żywność

Obowiązuje zakaz wnoszenia pojemników na płyny lub produkty spożywcze wykonane z twardego materiału, w tym butelek plastikowych (nie dotyczy żywności dla małych dzieci i niemowląt), za wyjatkiem wody w orginalnie zamknietych plastikowych butelkach o pojemności do 0,5 litra (1 butelka na osobę).

 

Zapraszamy!!!

 

 

‹‹ cofnij